Skip to main content
Terapia zaburzeń separacyjnych

Spotkanie bezpośrednie/online oraz praca zdalna

Coraz więcej psów i ich Opiekunów boryka się z problemami separacyjnymi. Zespół zachowań związanych z tym zaburzeniem często potocznie nazywany jest lękiem separacyjnym, ale jego podłoże może być bardzo różne: od nudy, frustracji i złości, aż po niepokój, strach czy wręcz panikę. Podstawą jest więc rozpoznanie przyczyn problemu, ale także innych aspektów funkcjonowania psa, które mogą mieć wpływ na te zachowania. Dlatego pierwszym krokiem w terapii zespołu zaburzeń separacyjnych będzie konsultacja (bezpośrednia lub online), podczas której zbiorę niezbędne informacje. Poproszę Cię także o nadesłanie krótkich filmów, które pozwolą mi ocenić, co dzieje się z Twoim psiakiem, gdy zostaje sam.   

Drugim krokiem będzie długofalowa współpraca zdalna, w trakcie której będziesz regularnie ćwiczyć ze swoim psem wg moich wskazówek, a każdą sesję nagrywać i przesyłać do mnie. Każdy filmik zostanie przeze mnie przeanalizowany, a na jego podstawie opracowany plan kolejnych ćwiczeń.

Pamiętaj, że ta terapia jest szczególnie wymagająca jeśli chodzi o czas, ogromną cierpliwość i systematyczność z Twojej strony. Tu nie da się wyznaczyć horyzontu czasowego, a rytm postępów dyktować będzie Twój pies i to, na co jest gotowy. Ze swojej strony oferuję Ci wsparcie i 15-20 godzin mojej pracy w ciągu każdych 4 tygodni opieki, przeznaczonych na analizę Twoich filmów z sesji treningowych i opracowywanie planów ćwiczeń dostosowanych do  możliwości Twojego psiaka.

Terapia obejmuje

 • 2-godzinną konsultację (spotkanie bezpośrednie w ustalonym wcześniej miejscu lub online)
 • analizę 5 kolejnych filmów i plany ćwiczeń na pierwszy tydzień pracy (w ramach konsultacji)
 • krótkie podsumowanie zaleceń wysyłane mailem w ciągu 2 dni po spotkaniu
 • odnawianą w cyklu 4-tygodniowym zdalną opiekę pokonsultacyjną, obejmującą analizę dostarczanych przez Ciebie drogą elektroniczną filmów z treningów (5 sesji tygodniowo) oraz przygotowywanie planów ćwiczeń (wysyłane mailem)
 • stały kontakt mailowy, telefoniczny oraz sms-owy w okresie prowadzenia terapii

Zamiast 2-godzinnej konsultacji możesz wykupić również pakiet konsultacji składający się z jednego spotkania 2-godzinnego oraz dwóch spotkań godzinnych. Szczegóły znajdziesz w zakładce: konsultacja behawioralna oraz konsultacja behawioralna online.

Miejsce

 • konsultacja: ze względu na sytuację epidemiczną do odwołania na powietrzu (np. u Ciebie na ogrodzie, w parku) lub online
 • 4-tygodniowa opieka w terapii zaburzeń separacyjnych: zdalnie

Koszt

 • 300 zł 2-godzinna konsultacja bezpośrednia (w tym podsumowanie spotkania, analiza 5 filmów i plany ćwiczeń na pierwszy tydzień)
 • 270 zł 2-godzinna konsultacja online (w tym podsumowanie spotkania, analiza 5 filmów i plany ćwiczeń na pierwszy tydzień)
 • 500 zł/4-tygodniowa opieka w terapii zaburzeń separacyjnych (analiza 5 filmów tygodniowo + plany ćwiczeń – zdalnie)
 • 270 zł/2-tygodniowa opieka w terapii zaburzeń separacyjnych (analiza 5 filmów tygodniowo + plany ćwiczeń – zdalnie)

Powyższe ceny dotyczące spotkań bezpośrednich obejmują dojazd na terenie Poznania. Koszt dojazdu poza Poznań ustalany jest indywidualnie.

UWAGA

4-tygodniowa opieka w terapii zaburzeń separacyjnych dotyczy konkretnego okresu rozliczeniowego (4 tygodni). Twoim zadaniem jest wykorzystać ten czas optymalnie i regularnie (po każdej sesji) przesyłać filmy z ćwiczeń prowadzonych wg otrzymywanych planów. Niedostarczone w tym okresie filmy nie przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy/opieki. Wyjątkiem są zaplanowane dłuższe przerwy w terapii (powyżej 4 dni) i zgłoszone w momencie zamawiania pakietu.

Rezerwacja terminu

W celu ustalenia terminu konsultacji proszę o kontakt telefoniczny 508 327 822, lub przez pocztę elektroniczną agnieszka@psiakipoznaniaki.pl. Warunkiem rezerwacji terminu jest opłacenie usługi z góry przelewem na konto z datą zaksięgowania najpóźniej na dwa dni przed konsultacją (pierwszym spotkaniem). Po dokonaniu płatności otrzymają Państwo pocztą elektroniczną potwierdzenie rezerwacji wraz z fakturą.

Warunki rezygnacji lub zmiany terminu więcej