Skip to main content
Co u nas słychać…

Tu znajdziesz mini-relacje z konsultacji, treningów indywidualnych i spotkań grupowych. Ale nie tylko! Po więcej archiwalnych wpisów zapraszam Cię na Facebooka.

P.S. Szanując prośbę części Opiekunów o niepublikowanie informacji i zdjęć/filmów ze spotkań z nimi, pomijam te, które opatrzone zostały przez nich taką właśnie klauzulą.


Bronienie jedzenia – wstępna rozmowa telefoniczna

04.11.2022

Dziś dzwonili do mnie Opiekunowie w sprawie konsultacji swojego psa broniącego jedzenia/miski z jedzeniem. Po dłuższej rozmowie i wstępnym „pogrzebaniu” w historii psiaka okazało się, że prawdopodobnie po jedzeniu pies odczuwa dyskomfort/ból. To był moment, który upewnił mnie, że niezbędna jest najpierw dogłębna diagnostyka weterynaryjna.
Pamiętajcie, że ocena zdrowia psa przez lekarza weterynarii jest bardzo istotnym elementem, pozwalającym wykluczyć lub zidentyfikować dolegliwości, które nawet jeśli nie są bezpośrednią przyczyną zachowania problemowego psa, mogą w istotny sposób wpływać na nie i na sukces terapii, a przede wszystkim w ogóle na jej kierunek. Nie dziwcie się także różnym pytaniom zadawanym przez behawiorystę, nie traktujcie ich jak wścibstwo i dzielcie się wszystkimi, nawet niechlubnymi faktami czy pozornie nieistotnymi obserwacjami, ponieważ mogą one zaważyć na ścieżce postępowania w terapii waszego psa.


Ostatnie zajęcia grupowe na kursie „Do posłuszeństwa przez relację i uważność”

01.11.2022

Poranek pierwszego dnia listopada spędziliśmy na ostatnich grupowych zajęciach kursu „Do posłuszeństwa przez relację i uważność”. Dziewczyny, te psie i te ludzkie, powtarzały zdobyte na kursie umiejętności, ale także poznały dwie kolejne, w tym dalszą część przywołania. Teraz pora na finalne spotkania indywidulane, w trakcie których popracujemy głównie nad tematami, które Opiekunki będą chciały poruszyć. Ale ja także będę miała dla nich coś dodatkowego 😉


Spotkanie z Florą

22.10.2022

Przesympatyczna Flora i jej Opiekunka spotkały się ze mną, żeby pomóc im w rozwiązaniu bardzo dla nich uciążliwego problemu – zajadłego oszczekiwania przez maltankę innych psów. I choć pogoda nie dopisała i z powodu deszczu musiałyśmy skrócić naszą konsultację, wiem od Pańci, że jest z formuły tego spotkania bardzo zadowolona. Mamy już zaplanowaną jego dalszą część, więc zobaczymy wkrótce jak dziewczyny radziły sobie przez ten czas 🙂


Kolejne zajęcia grupowe na kursie „Do posłuszeństwa przez relację i uważność”

22.10.2022

Sobotni poranek był dla nas ogromnie łaskawy, bo pomimo szaroburej aury nie było deszczu i dałyśmy radę przeprowadzić całe zajęcia. Było pracowicie i owocnie: szlifowaliśmy pierwszą cześć przywołania, warowanie, odwołanie i hasło NA MIEJSCE. Nie obyło się także bez małej powtórki z wcześniejszych zajęć.


Spotkanie z Lucy

12.10.2022

Mam szczęście spotykać bardzo fajne jagdteriery 🙂 I taka jest też Lucy – suczka w typie jagdteriera właśnie. O jaką pomoc poprosiła mnie więc jej Opiekunka? Lucy ciągnie na smyczy, zatwardziale węszy, namierza i chce polować, no i ma problem z tolerowaniem innych psów – jak typowy przedstawiciel tej rasy. I co się okazało? Lucy, kiedy zamiast z nią walczyć zaczniemy z nią współpracować, damy jej czas, przestrzeń i zrozumienie, diametralnie zmienia swoje zachowanie! Potrafi być uważna na człowieka (choć dla wielu Opiekunów nadal nie będzie to ideał 😉 ), ale przede wszystkim odczytuje i respektuje komunikaty innych psów, ale i sama korzysta z całkiem adekwatnych do sytuacji sygnałów. No więc, jak to często bywa, najwięcej do przepracowania będzie miała… Opiekunka. Jeśli uda jej się lepiej zrozumieć, zaakceptować i współpracować z Lucy, będzie na dobrej drodze do szczęśliwego, miejskiego życia ze swoją jagdterierką.


Trening indywidualny z Tango

12.10.2022

Z Tango i jego Opiekunką spotkałam się tym razem, by wprowadzić ich w trening kooperacyjny i dać im narzędzia do pracy nad akceptacją przez Tango trudnych dla niego zabiegów pielęgnacyjno-medycznych. To nie jest cudowne remedium na psie protesty, jest czaso- i pracochłonny i nie załatwi wszystkiego, ale z pewnością sprawi, że Tango poczuje się bezpieczniej ponieważ będzie słuchany i będzie miał wpływ na to co się z nim dzieje. A to mam nadzieję spowoduje, że w przyszłości będzie wstanie znieść więcej. 


Po więcej archiwalnych relacji zapraszam na Facebooka 🙂