Nasza filozofiaW naszej szkole dla psów i ich właścicieli Psiaki Poznaniaki szkolimy metodami pozytywnymi. Nie akceptujemy stosowania łańcuszków zaciskowych, kolczatek czy obroży elektrycznych oraz szarpania, bicia, podduszania czy przygniatania do ziemi. Pracujemy na konsekwencjach. Najprostszy przykład: ciągniesz na smyczy = nie idziemy dalej.

W szkoleniu psów często (ale nie zawsze!) wykorzystujemy kliker. Służy on jednak wyłącznie do nauczenia Twojego Czworonoga określonego zachowania i najszybciej jak to możliwe rezygnujemy z jego używania. Zamiast smakołyków wprowadzamy zabawy, pieszczoty czy po prostu pochwały. Uczymy także, jak odroczyć nagrodę tak, byś nie musiał dawać Mu jej za każde dobrze wykonane polecenie, a jednocześnie, by Twój Pies był nadal zadowolony i chętny do pracy. Nie chodzi przecież o to, by Twój Przyjaciel pracował wyłącznie, gdy masz coś fajnego w ręce (masz psa nagradzać, a nie przekupywać), ani o to, byś całe życie biegał za nim z klikerem i smakami!

Naszym celem jest pokazać Tobie, jak zbudować silną i trwała więź ze Swoim Psem, więź opartą na zaufaniu i radości z bycia razem. Byś stał się dla Swojego Psa prawdziwym, mądrym Przewodnikiem (nie myl z Przywódcą!). Dlatego nasze hasło brzmi: „zrozum, szanuj, ucz!”.

Dlaczego tak? A no dlatego, że to my, ludzie, jesteśmy „stworzycielami” psów. Tak, dobrze przeczytałeś/przeczytałaś! W wyniku celowego udomawiania i selektywnej hodowli stworzyliśmy wszystkie te niesamowite rasy (i „nie-rasy”), kształtując Psa na własne potrzeby (zarówno pod względem cech fizycznych jak i psychicznych). Uzależniliśmy je tym samym od siebie do tego stopnia, że gdyby dziś Ludzkość przestała istnieć, większość psów nie poradziłaby sobie i zginęła. Chcemy byś zrozumiał, że winni jesteśmy naszym Psom zrozumienie ich świata oraz poszanowanie ich potrzeb. JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY ZA SWOJEGO PSA, bo On ma tylko Ciebie! Jesteś całym Jego światem i to od Ciebie zależy, czy będzie wiedział, jak się w nim poruszać.

Niech rozsądek i konsekwencja będą z Tobą! Powodzenia!