Posłuszeństwo na luzie

zajęcia Rally-O, zabawa w Rally Obedience

 

 

zajęcia przeznaczone są dla psów w wieku powyżej 12 mies. życia, które opanowały podstawy posłuszeństwa
co powinien umieć Twój pies zajęcia są skierowane do psów i ich opiekunów, którzy opanowali podstawowe komendy i/lub ukończyli kurs podstawowego posłuszeństwa (dawniej „psia zerówka”) i chcą w ciekawy sposób rozwijać umiejętności przydatne w życiu codziennym; Twój pies powinien więc umieć:
 • skupiać się na Tobie i reagować na swoje imię
 • siadać/kłaść się
 • przyjmować pozycję obok Ciebie (czyli dostawiać się do nogi)
 • zostawać w miejscu gdy odchodzisz od niego na długość smyczy
 • podążać obok Ciebie na smyczy
 • polecenia te może wykonywać gdy naprowadzasz do gestami, słowami czy np. cmokaniem, lub/i na samą komendę
 • nie musi wykonywać tych poleceń „idealnie”
terminy spotkań Kolejne terminy rozpoczęcia kursów: marzec 2020
inormacje dodatkowe
 • do grupy można dołączyć w dowolnym momencie po wykupieniu pakietu 4 kolejnych spotkań (przy zapisie należy zadeklarować 4 terminy); udział można kontynuować wykupując kolejny pakiet
 • dla rezerwacji miejsca konieczne jest wypełnienie formularza zapisu oraz wpłata (szczegółowe informacje w Regulaminie)
 • podczas zajęć nie prowadzimy terapii behawioralnej; kurs nie jest przeznaczony dla psów, które wykazują ryzyko pogryzienia innych psów i/lub ludzi, lub z zaburzeniami zachowania wymagającymi terapii indywidualnej; prosimy o zapoznanie się z Regulaminem
wielkość grupy do 4 psów
czas trwania jednego spotkania 1 h (przy 1-2 psach), 1,5 h (przy 3-4 psach)
miejsce Poznań – w trakcie ustalania, rejon Grunwaldu, Junikowa, Ławicy
koszt pakietu  320 zł za pakiet 4 kolejnych spotkań (4 terminy zadeklarowane przy zapisie); o rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłat
prowadząca Agnieszka Kauch, trener psów, behawiorysta COAPE, fizjoterapeuta psów i kotów

 

Czym jest Rally-O?

To tzw. posłuszeństwo na luzie. Różni się ono od posłuszeństwa sportowego tym, że polecenia, jakie otrzymuje pies, nie muszą być przez niego wykonywane idealnie, a paleta zadań jest znacznie szersza. Mają one przypominać prawdziwe życiowe sytuacje i sprawdzać jak radzi sobie z nimi para pies-człowiek.

Zadaniem zawodników jest pokonanie toru składającego się z szeregu znaków. Każdy z nich to konkretne zadanie do wykonania (np. pozostanie w leżeniu, gdy opiekun obchodzi psa do okoła, czy przeskoczenie przez przeszkodę i przyjęcie na powrót pozycji przy nodze maszerującego przed siebie właściciela).

Tutaj możesz obejrzeć filmik z pokonywania „domowego” toru Rally-O: domowy tor Rally-O.

Ogólne informacje o zajęciach

Zajęcia skierowane są do psów i ich właścicieli, którzy opanowali już podstawy posłuszeństwa i chcą w ciekawy sposób rozwijać umiejętności swojego czworonoga, przydatne w życiu codziennym. Rally-O to także doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu z psem, oraz dalsze budowanie więzi i zaufania. Spotkania nie są kursem przygotowującym do zawodów Rally-O, ale mogą być dobrym początkiem.

Zajęcia trwają ok. 1,5 h. Podczas spotkań korzystamy ze znaków wszystkich 3 klas Rally-O. Trudność toru, ilość znaków i ich rodzaj dostosowujemy do ilość psów obecnych w danym dniu oraz ich umiejętności. Nie trzymamy się ściśle regulaminu Rally-O jeśli chodzi o czas przejścia, liczbę i rodzaj znaków, a także wielkość czy kształt toru.

Każde zajęcia to inny tor i różne zadania. Nie obowiązuje ściśle określony program, jak w typowym kursie. Możesz więc dołączyć do nas w dowolnym momencie, wykupując pakiet 4 kolejnych zajęć, a po jego wykorzystaniu kontynuować spotkania wykupując kolejny pakiet.

Ze względu na bezpieczeństwo i komfort ludzkich i psich Uczestników, w spotkaniach nie mogą brać udziału psy z problemem agresji wobec innych psów lub/i ludzi (szczególnie w przypadku istnienia ryzyka pogryzienia), oraz suki w cieczce. W razie wątpliwości, przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o kontakt z trenerem.

Regulamin uczestnictwa

Zanim zapiszesz się na nasze zajęcia zapoznaj się z niniejszym regulaminem. Dokonanie wpłaty jest równoznaczne z jego akceptacją.

Regulamin uczestnictwa w zajęciach „Posłuszeństwo na luzie” organizowanych przez Szkołę Psiaki Poznaniaki

 1. Szkoła Psiaki Poznaniaki (zwana dalej Szkołą) zobowiązuje się do rzetelnego przeprowadzenia wszystkich spotkań (zwanych dalej Zajęciami).
 2. Właściciel/Opiekun psa (zwany dalej Uczestnikiem) zobowiązuje się do przekazania trenerowi na pierwszych zajęciach zaświadczenia wystawionego przez lekarza weterynarii, potwierdzającego brak przeciwwskazań do udziału w kursie grupowym, oraz posiadanie niezbędnych szczepień (w przypadku uczestników Psiego przedszkola wystarczy drugie szczepienie; pozostałe psy muszą być zaszczepione przeciwko wściekliźnie). Zalecane jest także zabezpieczenie go przed kleszczami i pchłami. Pies, którego Właściciel lub Opiekun nie przedstawi takiego zaświadczenia, nie będzie mógł uczestniczyć w Zajęciach do czasu jego dostarczenia, bez zwrotu kosztów udziału. Zaświadczenia nie muszą przedstawiać Absolwenci naszych kursów, jeśli od ukończenia zajęć przez psa minął maksymalnie rok. 
  zaświadczenie do pobrania tutaj...
 3. Zajęcia odbywają się na terenie ogólnodostępnym, nieogrodzonym, a Szkoła nie gwarantuje, że jest on wolny od czynników chorobotwórczych. Uczestnik decyduje się na udział w Zajęciach na własną odpowiedzialność i rezygnuje z wnoszenia jakichkolwiek roszczeń w razie zachorowania lub śmierci psa.
 4. Podczas Zajęć Uczestnik stosuje się do zaleceń trenera oraz asekuruje swojego psa na smyczy. Uczestnik, który narusza warunki niniejszego Regulaminu zostanie poproszony o opuszczenie Zajęć bez zwrotu wpłaty lub jej części.
 5. Uczestnik odpowiada za szkody wyrządzone przez siebie i swojego psa oraz zobowiązuje się do pokrycia związanych z nimi kosztów.
 6. Każdy Uczestnik sprząta po swoim psie.
 7. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych. W spotkaniach jako osoba szkoląca może brać udział osoba niepełnoletnia, ale wyłącznie po uzgodnieniu tego faktu ze Szkołą jeszcze przed rozpoczęciem zajęć. Osoba niepełnoletnia poniżej 16 roku życia podczas przebywania na terenie Szkoły pozostaje pod wyłączną opieką swojego opiekuna prawnego.
 8. W przypadku rezygnacji Uczestnika z Zajęć najpóźniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem Szkoła zobowiązuje się do zwrotu połowy wpłaty. Warunkiem otrzymania zwrotu jest wysłanie przez Uczestnika najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem Zajęć maila z informacją o rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie podlega zwrotowi.
 9. W przypadku odwołania przez Szkołę daty konkretnego spotkania (ze względu na warunki pogodowe lub z winy trenera), Szkoła zobowiązuje się do nieodpłatnego odpracowania go z całą grupą w najbliższym, dogodnym dla wszystkich Uczestników terminie.
 10. Uczestnikowi nie przysługuje zwrot całości lub części wpłaty dotyczącej zajęć, na których nie był on obecny z przyczyn niezależnych od Szkoły. 
 11. Suczka w okresie cieczki nie może uczestniczyć w Zajęciach. Uczestnikowi przysługuje możliwość bezpłatnego odrobienia tych zajęć z inną grupą w okresie najbliższych 6 miesięcy.
 12. Ze względu na bezpieczeństwo pozostałych Uczestników i ich psów, w zajęciach nie mogą uczestniczyć psy z problemem agresji. Uczestnik jest zobowiązany do poinformowania Szkoły w formularzu zgłoszeniowym o występowaniu u swojego psa zachowań agresywnych wobec ludzi i/lub psów (jeśli takie zachowania mają miejsce), w tym o możliwości pogryzienia. W przypadku zatajenia takiej informacji Uczestnik i jego pies nie będą mogli brać udziału w zajęciach, a wpłata nie będzie podlegała zwrotowi.
 13. Uczestnik zapisując się na Zajęcia i wypełniając formularz zapisów wyraża zgodę na przetwarzanie przez Szkołę swoich danych osobowych dla celów związanych z realizacją spotkań. Administratorem tych danych jest Rehabilitacja psów i kotów Agnieszka Kauch z siedzibą przy ul. J. H. Dąbrowskiego 9, 62-090 Krzyszkowo, NIP 779 162 67 67, adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 508 327 822. W każdej chwili Uczestnik ma prawo do wglądu, zmiany oraz usunięcia swoich danych z naszej bazy. Dane te będą przechowywane do czasu odwołania zgody (wystarczy wysłanie do nas maila z takim żądaniem).
 14. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania przepisów o ochronie praw autorskich. Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie materiałów udostępnianych mu przez Szkołę bez pisemnej zgody ich autorów jest zabronione.
 15. Uczestnik wyraża zgodę na publikację swojego wizerunku (zdjęć oraz filmów) w związku z udziałem w Zajęciach, chyba że w dniu ich rozpoczęcia zgłosi trenerowi brak takiej zgody i potwierdzi to pisemnie na podpisanym przez siebie Regulaminie.
 16. Nadesłanie zgłoszenia oraz uiszczenie wpłaty jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Zapisy

Na nasze zajęcia zapiszesz się korzystając z formularza, który znajdziesz w zakładce Zapisy.

Przed zapisaniem się oraz uiszczeniem wpłaty prosimy o zapoznanie się z Regulaminem. O rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłat. Zgłoszenie nieopłacone zostanie anulowane.

Wpłaty

Zgłoszenie należy opłacić w ciągu 5 dni od dnia jego nadesłania. Po tym terminie zgłoszenie nieopłacone zostanie anulowane. Szczegółowe informacje dotyczące wpłaty otrzymasz na adres mailowy podany w zgłoszeniu.

Prosimy wcześniej zapoznać się z Regulaminem uczesnictwa. Uiszczenie wpłaty jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

O rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłat.

Po zaksięgowaniu wpłaty, mailem otrzymasz potwierdzenie rezerwacji miejsca na zajęciach oraz fakturę.

Kontakt

Agnieszka Kauch
trener psów, behawiorysta COAPE, fizjoterapeuta psów i kotów
tel. 508 327 822
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Administratorem przekazywanych nam przez Państwa danych osobowych jest Rehabilitacja psów i kotów Agnieszka Kauch z siedzibą przy ul. J. H. Dąbrowskiego 9, 62-090 Krzyszkowo, NIP 779 162 67 67, adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 508 327 822.

Przekazane nam przez Państwa dane wykorzystywane są wyłącznie w celu realizacji wybranej przez Was usługi (kursu grupowego, treningu indywidulanego lub konsultacji). Przekazanie nam tych danych (m.in. poprzez wypełnienie formularza zapisu, w rozmowie telefonicznej lub mailowo) jest równoznaczne z udzieleniem zgody na ich przetwarzanie. W każdej chwili macie Państwo prawo do wglądu, zmiany oraz usunięcia swoich danych z naszej bazy. Dane te będą przechowywane do czasu odwołania zgody (wystarczy wysłanie do nas maila z takim żądaniem).